Taşların en serti, en keskini ve en değerlisidir. Kıvılcım gibi ışıltılı, çoğunlukla saydamdır. Muntazam kırıklı veya düzgün dilimlidir.

tekirdağ web tasarım

değerli taşlar, elmas

haber
Ana Sayfa  |  Son Dakika  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Magazin  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Künye  |  İletişim

 

Elmas taşı


Taşların en serti, en keskini ve en değerlisidir. Kıvılcım gibi ışıltılı, çoğunlukla saydamdır. Muntazam kırıklı veya düzgün dilimlidir.

Çoğunlukla renksizdir. Ancak beyaz, mavi-beyaz, gri, sarı, kahverengi, turuncu, pembe, kırmızı, lavanta mavisi, yeşil veya siyah renklisi de bulunmaktadır. Elmasta yeşil renk, doğal radyasyon etkisiyle oluşur. Yalıtkanlık özelliği vardır. Ovalandığı zaman pozitif yükle yüklenir. Asitlerden etkilenmez. Takı olarak kullanıldığı gibi özellikle camları ve diğer taşları kesme aracı olarak ta kullanılır.

Karbon ortamlarının kristalize olması suretiyle oluştuğu düşünülse de, nasıl oluştuğu esrarını korumaktadır. Bir ton kayacın ilerlemesiyle bulunabilen elmas, yaklaşık 5-6 gramdır. İkisi de aynı maddeden oluşmasına rağmen pırlanta ile elmas arasındaki en önemli fark, alt kısmının düz, pırlantanın kubbeli oluşudur.

En sert ve kıymetli taş olan elmas için ‘rüyaların taşı ‘ da denilmektedir. Beyin fonksiyonlarını ve kişilikteki blokajı ortadan kaldırıcı özelliklere sahiptir ve aynı zamanda tedavi edici niteliktedir. Bedeni temizleyerek negatif kuvvetleri yok etmesinin yanı sıra zihin/beden/ruh üçlüsünü birleştirici ve bütünleştirici gücü de bulunur. Bolluk, saflık, masumluk ve sadakat simgesidir.

Mücevher olarak, yüzükten tutun, kolye ve küpeye kadar birçok yerde kullanılmakta olup, kıymeti son derece yüksektir. Vücut ve ruhun dayanıklılığını arttırır.  Kudret ve dayanıklılığın sembolüdür. Eski zamanlarda aşklarını arttırması için eşler tarafından kocalarına hediye edilirmiş. Aşkı kötü gözlerden koruduğu düşünülürmüş. Sağlık ve masumiyeti simgeler.


Elmasın Yararları:

Elmas insanları zengin gösterir.

Elmasın aşkta, macera da ve finansal girişimler de şans getirdiğine inanılır.

Ayrıca aklı koruduğu,

Taşıyana başarı sağladığı,

Cesaret verdiği,

Bedeni güçlendirdiği,

Algılama ve karşısındakinin kötü niyetini anlama yeteneği verdiği,

Kişiyi sakinleştirdiği,

Korkutucu rüyalar görmesini engellediği,

Karı koca ve sevgililer arasında aşk ve mutluluk oluşturduğu,

Büyülerden ve zehirlenmelerden koruduğu kabul edilmektedir.

Aşırı değerli büyük elmaslarda uğursuzluk , daha doğrusu bela getirdiği de bir gerçektir.

Kullanan kişiye saflık, neşe ve sevgi getirdiği söylenmiştir.

Sertliği sebebiyle yenilmezlikle özdeşleşmiştir.

Koruyucu anlamda etkili olması için altına işlenmiş olarak vücudun sol tarafına takılması gerekmektedir.

Elmasın kadın ile erkek arasındaki sevgiyi güçlendirdiği, sadakat sağladığı kabul edilip, nişan yüzüğü olarak kadınlara elmas taşlı yüzük takılmaktadır.

 

Okunma Sayısı : 2557
Yapılan Yorumlar

                   

TEKİRDAĞ BELEDİYE BAŞKANI ADEM DALGIÇ'I BAŞARILI BULUYORMUSUNUZ?
    ÇOK BAŞARILI
    BAŞARILI
    ORTA
    BAŞARISIZ
    ÇOK BAŞARISIZ
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1089
Dün : 1614
Toplam : 2392341

Trakya Haber Gazetesi 2011

Tekirdağ web tasarım 59