Tekirdağ Namık Kemal Araştırma Ve Eğitim Hastanesi Tekirdağ’da bir ilke imza attı. İş kazasında çenesi 7 ayrı yerden parçalanan, mermer ustası Musa Maraz’ın dağılan çenesini, 5 buçuk saatlik bir operasyonla eski haline getirildi. Edinilen bilgiye göre mermer ustası 27 yaşındaki Musa Maraz, geçtiğimiz hafta Marmara adasında bir gemiye mermer yükleme esnasında vinç halatının kopması sonucu mermer bloğun arasında sıkışarak ağır yaralandı. Buradan bir tekne ile önce Tekirdağ Devlet Hastanesi’ne getirilen Maraz, devlet hastanesinde gerekli müdahalenin yapılamayacağı söylenince patronu tarafından Edirne Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildi. Edirne’de 3 gün ameliyat olmayı beklediği sırada yakınları Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi kulak burun boğaz servisinden Prof. Dr. Erdoğan Gültekin’e ulaşarak durumu anlatması üzerine Maraz, ambulansla yeniden Tekirdağ’a getirildi. NKÜ Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nde, Prof. Dr. Erdoğan Gültekin, Yrd. Doç. Zafer Çiftçi, Dr. Damla Özdemir ve Dr. Aklime Işık’tan oluşan 4 kişilik uzman hekimler tarafından beş buçuk saat süren başarılı bir ameliyattan sonra eski sağlığına kavuştu.

tekirdağ web tasarım

tekirdağ namık kemal araştırma ve eğitim hastanesi, çene ameliyatı, mermer ustası, iş kazası, musa maraz, erdoğan gültekin

haber
Ana Sayfa  |  Son Dakika  |  Gündem  |  Ekonomi  |  Politika  |  Spor  |  Magazin  |  Sağlık  |  Yaşam  |  Künye  |  İletişim

 

(Tekirdağ Haberleri)


ÜNİVERSİTE HASTANESİNDEN BAŞARILI ÇENE AMELİYATI

 Tekirdağ Namık Kemal Araştırma Ve Eğitim Hastanesi Tekirdağ’da bir ilke imza attı. İş kazasında çenesi 7 ayrı yerden parçalanan, mermer ustası Musa Maraz’ın dağılan çenesini, 5 buçuk saatlik bir operasyonla eski haline getirildi. 


Edinilen bilgiye göre mermer ustası 27 yaşındaki Musa Maraz, geçtiğimiz hafta Marmara adasında bir gemiye mermer yükleme esnasında vinç halatının kopması sonucu mermer bloğun arasında sıkışarak ağır yaralandı. Buradan bir tekne ile önce Tekirdağ Devlet Hastanesi’ne getirilen Maraz, devlet hastanesinde gerekli müdahalenin yapılamayacağı söylenince patronu tarafından Edirne Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildi. Edirne’de 3 gün ameliyat olmayı beklediği sırada yakınları Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi kulak burun boğaz servisinden Prof. Dr. Erdoğan Gültekin’e ulaşarak durumu anlatması üzerine Maraz, ambulansla yeniden Tekirdağ’a getirildi. NKÜ Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nde, Prof. Dr. Erdoğan Gültekin, Yrd. Doç. Zafer Çiftçi, Dr. Damla Özdemir ve Dr. Aklime Işık’tan oluşan 4 kişilik uzman hekimler tarafından beş buçuk saat süren başarılı bir ameliyattan sonra eski sağlığına kavuştu.


Prof. Dr. Erdoğan Gültekin yaptığı açıklamada “Hasta bize geldiğinde, çenesinin sekiz yerinde kırıklar olduğunu gördük, ayrıca kolunda, kaburgalarında ve omuriliğinde de kırık ve hasar mevcuttu. Hastamızı bekletmeden gerekli müdahaleyi yaptık başarılı bir ameliyat oldu gördüğünüz gibi şuanda durumu gayet iyi birkaç gün sonra kendisini taburcu edeceğiz. Yaptığımız çene ameliyatı Tekirdağ’da bir ilktir.” dedi.
İş kazası geçiren ve konuşmakta güçlük çeken Musa Maraz kendisini sağlığına kavuşturan doktorlara teşekkür ettiğini kaydetti.


(Trakya Haber)

Okunma Sayısı : 2903
Yapılan Yorumlar

                   

TEKİRDAĞ BELEDİYE BAŞKANI ADEM DALGIÇ'I BAŞARILI BULUYORMUSUNUZ?
    ÇOK BAŞARILI
    BAŞARILI
    ORTA
    BAŞARISIZ
    ÇOK BAŞARISIZ
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 225
Dün : 1858
Toplam : 2422401

Trakya Haber Gazetesi 2011

Tekirdağ web tasarım 59